Jak wybrać kosmetyki dla noworodka?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej przyszłej mamy. W ciągu niego przeżywamy wiele radosnych chwil i nie możemy doczekać się już narodzin maluszka. Jednak gdy już zbliża się poród, warto zastanowić się nad odpowiednią wyprawką dla noworodka. Odpowiednio dobrane kosmetyki to podstawa, ponieważ skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Jakie produkty wybrać dla niemowlęcia?

Jakie kosmetyki dla niemowlęcia?

Podczas przygotowania wyprawki dla maluszka, warto pamiętać o produktach takich jak oliwka i balsam nawilżający. Dzięki nim zniwelujemy podrażnienia skórne, a naskórek będzie odpowiednio nawilżony. Polecamy krem do twarzy dla dzieci Mustela, który wzmacnia barierę skórną i nadaje skórze gładkość i miękkość. Niezbędnik w torbie przyszłej mamy to również krem na odparzenia, ponieważ bardzo przydaje się we wczesnych tygodnia życia dziecka. Skóra pod pieluszką jest bardzo podatna na odparzenia – szczególnie w upalne dni. Płyn do kąpieli dla niemowląt, żel i szampon to kolejne kosmetyki, którymi umyjemy ciało maluszka – wybierzmy produkty nawilżające. Niezbędny okazać się może również krem z filtrem, zwłaszcza podczas spacerów, aby móc nakładać go na twarz niemowlęcia, dzięki temu chronimy skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Oprócz tego przydatne będą chusteczki nawilżające.

Podczas wyboru kosmetyków zwróćmy szczególną uwagę na skład, datę produkcji i przydatności. Skóra noworodka jest bardzo delikatna i wymaga dużo uwagi, dlatego naturalne produkty okażą się najlepszym rozwiązaniem.

Tych składników unikaj w kosmetykach dla dzieci

  • Parafina – to szkodliwa substancja, które nie pozwala skórze oddychać, dlatego zdecydowanie odradza się jej używanie dzieciom, a nawet dorosłym. Powoduje wiele problemów skórnych jak odparzenia i alergie.
  • SLS – silnie myjący detergent, który powoduje podrażnienie naskórka i jego przesuszenie. Występuje również pod nazwami SDS, SLES czy Sodium Lauryl Sulfate.
  • Parabeny – jedne z najbardziej konserwujących składników, które przenikają do krwi. Wykryto w nich niepożądane działania skórne oraz rakotwórcze.
  • Glikol – związek organiczny z grupy alkoholi. Znajduje się w pastach do zębów, środkach czystości, piankach i żelach oraz dezodorantach w sztyfcie. Odpowiada za złuszczenie naskórka i jednocześnie zapobiega wysychaniu naskórka. Jednak powoduje przede wszystkim alergie skórne, czy nawet łzawienie oczy.
  • Triclosan – to silny środek antybakteryjny, który występuje w mydłach, środkach odkażających, czy preparatach antybakteryjnych. Powoduje zmiany hormonalne i nie nadaje się do delikatnej skóry dziecka.
Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...